Spojte se s přírodou

Blahodárné účinky přírody v boji proti stresu

ÚVOD

 

Stres může přijít odkudkoliv a negativně ovlivnit vaše zdraví a pohodu. Zjistěte, jak účinně snižovat stres a jaký prospěch přináší vašemu zdraví pobyt v přírodě a všímavost.

 

Všichni zažíváme někdy v životě stres. Stres může pocházet odkudkoliv, ať je to ze stěhování, práce, rodiny či přátel. Vypořádat se se stresem, který vás trápí, je důležité k tomu, abyste se cítili dobře a drželi si negativní dopady stresu od těla. Bližší kontakt s přírodou může snížit stres a uvolňovat vnitřní napětí. Čtěte dál a objevte blahodárné účinky přírody při vypořádávání se se stresem.

 

Co to je stres

 

Stres je přirozená reakce vašeho těla na nebezpečí nebo tlak. Když k tomu dojde, v celém těle se zvýší hladina konkrétních chemických látek a hormonů, což ve vás vyvolá reakci – buď boj nebo útěk. Ne všechen stres je stejný a stres na nízké úrovni může být dokonce užitečný nebo motivující. Nicméně, stres může občas ovlivňovat vaši náladu a proto je důležité ho snížit, jakmile si ho všimnete. Vypořádávání se se stresem nemusí být vždy jednoduché, ale existuje několik jednoduchých technik, které můžete využít ke snížení stresu ve svém každodenním životě. A jednou z nich je i využití sil přírody.

Jak snížit stres

 

Existuje řada způsobů, jak můžete snížit stres a uvolnit vnitřní napětí. Zde je několik tipů, které můžete vyzkoušet a vybrat si z nich ten, který je pro vás nejlepší.

Trávit čas v přírodě

Studie ukazují, že čas strávený v přírodě a v zeleni pomáhá snižovat stres a uklidňovat vás. Pokud jste měli stresující den, zkuste se projít v parku nebo lese a užívejte si vizuální vjemy a zvuky přírody. Zjistíte, že se začnete cítit blíž k přírodě a zároveň méně vystresovaní.

Pohyb

Pravidelný pohyb pomáhá snížit stres. Fyzická aktivita snižuje hladinu stresových hormonů ve vašem těle a pomáhá vypouštět endorfiny, díky kterým se můžete začít cítit lépe. Na stres zabírají také relaxační cviky, jako například jóga, které vám pomáhají ulevit si od stresu tím, že zvyšují vaše povědomí o vlastním těle a dechu. Můžete si je vyzkoušet ve vašem parku a spojit tak výhody plynoucí z fyzické aktivity s pobytem v přírodě.

Zapálení svíčky

Používání esenciálních olejů nebo vonných svíček rovněž pomáhá snižovat stres. Mezi přírodní vůně, které jsou nejvíce uklidňující, patří levandule, růže, vetiver, bergamot, ylang ylang, pelargonie a mnoho dalších. Můžete si je také přidat do horké koupele nebo se poohlédnout po produktech, které je obsahují, jako je sprchový gel Palmolive Memories of Nature, Sunset Relax s esencí levandule.

Dopřejte si relaxační koupel nebo sprchu

Horká koupel ve vaně nebo horká sprcha nám často uleví a pomůže nám se zvládáním stresu. Možná si to hned neuvědomíte, ale je to způsob, jak přinést přírodu do vašeho domova. Zvuky tekoucí vody a uklidňující vůně sprchových gelů a pěnových koupelí vám pomohou přiblížit se přírodě. Pro zvýšení relaxačního účinku můžete do koupele použít uklidňující esenciální oleje nebo použít produkt, který je obsahuje, např. sprchový gel Palmolive Wellness, Balance Shower s výtažkem z konopných semínek a s esenciálními oleji.

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

OBJEVTE VÍCE

Spojte se s přírodou

Přečtěte si více

Vůně a složky

Přečtěte si více