Vůně a složky

Slovníček přírodních složek a jejich blahodárných účinků

ÚVOD

 

Příroda nás toho může tolik naučit a tolik nám toho předat. Proto se v produktech péče o pokožku objevuje tak velké množství přírodních složek. Mají spoustu blahodárných účinků a všechny nás přibližují k přírodě. Poznejte přírodní složky, které používáme v našich produktech Palmolive.

Mandle

Víme, že mandle jsou zdravé a obsahují spoustu zdravých tuků, které prospívají našemu zdraví. Je na nich ale ještě něco zajímavějšího. Květ mandloně, která roste ve Středomoří, je silný antioxidant a má hydratační účinky, což jsou ideální vlastnosti pro produkty péče o pokožku. Zároveň má sladkou, nádhernou vůni.

Aloe Vera

Královny Kleopatra a Nefertiti považovaly aloe vera za pramen mládí a používaly ji k ochraně pokožky před sluncem. To bylo více než před 3000 lety a zdá se, že už v té době věděli o jejich účincích. Dnes víme, že aloe vera má mnoho dalších prospěšných účinků, například přirozeně zvlhčuje, a proto se také používá v produktech péče o pokožku.

Avokádo

Všichni zbožňujeme guacamole a víme, že avokádo je opravdu zdravé. Má rovněž pozitivní účinky pro naši pokožku. Pravděpodobně pochází z jižní části středního Mexika a Aztékové ho měli za skvělou pochutinu a používali ho jako afrodiziakum. Dnes víme, že avokádo má mnoho dalších blahodárných účinků a jeho olej se často používá v produktech přírodní péče o pokožku, jako je avokádový sprchový gel a avokádové mýdlo. Jeho olej má antioxidační vlastnosti a pomáhá tak vaši pokožce zachovat si jemnost, odolnost a pružnost. Také pomáhá vaši pokožku hydratovat, chránit a zvlhčovat, abyste se pořád cítili skvěle.

Bazalka

Pesto je naprosto fantastické. Těstoviny bez bazalky si snad ani nedokážeme představit. A přesto nepochází z Itálie. Pravděpodobně pochází z Indie, ale používala se také v Číně. Zjistili jsme, že starověcí Egypťané ji používali jako bylinu k balzamování a konzervování. Dnes víme, že to je bylina, která se hodí nejen k vaření. Bazalka má mnoho blahodárných účinků, včetně těch na pokožku. Její prospěšné rostlinné sloučeniny působí antioxidačně a mají další pozitivní účinky na zdraví.

Bergamot

Když zaslechneme slovo bergamot, vybaví se nám rozkvetlá letní zahrada. Získává se z kůry citrusových plodů, které rostou na bergamotových pomerančovnících. Vůně bergamotu je velmi uklidňující a citrusová a jeho olej je ideální složka pro produkty péče o pokožku.

Olej z kamélie

Německý botanik Engelbert Kaempfer nazval kamélii japonskou růží a v tom jsme s ním zajedno. Kamélie se pěstovaly na čínských a japonských zahradách o několik století dříve, než se objevily v Evropě. Je to tak nápadná květina, že není divu, že má v japonštině 900 názvů. Olej z kamélie pochází z jejích semen a už léta je známý pro své zázračné účinky na pokožku, protože ji přirozeně hydratuje a má silné antioxidační vlastnosti, které jí dodávají podporu a pružnost.

Citrusy

Ať už jde o citróny, limetky, mandarinky nebo pomeranče, všechny citrusy mají výraznou a nádhernou vůni. Jsou bohaté na vitaminy a rostlinné složky a mají mnoho blahodárných účinků na zdraví, včetně antioxidačních účinků.

Hlína

Víme, že hlína se používá odpradávna k výrobě džbánů a postav z keramiky. Nicméně, kromě toho, že se hlína používá k výrobě krásných děl keramiky, používá se také již stovky let v přírodní péči o pokožku. Hliněné mýdlo má mnoho pozitivních účinků, jako je absorpce nečistot z pleti, detoxikace a čištění pórů, absorpce přebytečného oleje bez vysušování pokožky a mnoho dalších.

Kakao

Kakao je mnohem víc než jen složka čokolády, kterou všichni milujeme. V lécích se používá už okolo 3000 let. Víme, že kakao má spoustu blahodárných účinků v produktech přírodní péče o pokožku, jako je kakaový sprchový gel nebo kakaové mýdlo. Kakaové máslo má vysoký obsah mastných kyselin, a proto se často používá díky svým hydratačním a vyživujícím účinkům na pokožku. Navíc zlepšuje i její pružnost.

Kokos

Když se řekne kokos, vybaví se nám nejspíš letní dovolená na ostrově, ale ve skutečnosti toho dokáže mnohem víc než jen vyvolat exotické vzpomínky. Jeho olej se tradičně vyrábí extrakcí oleje ze syrových kokosových ořechů nebo vysušených kokosových jader. Při použití kokosu na pokožku zažijete řadu blahodárných účinků kokosu,včetně jeho přirozeně zvlhčujících vlastností a samozřejmě i báječné vůně kokosu.

Rybíz

Víme, že černý rybíz je silný zdroj vitamínů. Pochází ze severní Evropy a Asie, ale můžete ho zahlédnout i v ruských klášterních zahradách. Už kdysi dávno se jeho listy, kůra a kořeny používaly v různých druzích léků. Je velice chutný a má mnoho blahodárných účinků pro zdraví a pokožku. Je bohatý na vitamin C, organické kyseliny a esenciální oleje, které mohou vyživovat vaši pokožku.

Esenciální oleje

Ať už používáte esenciální oleje na stres, při masáži nebo jako přísadu k relaxační koupeli, víme, že na nás mají mnohé blahodárné účinky. Jsou to látky extrahované z rostlin a přírodních zdrojů, v kterých přímo koluje příroda. Uchovávají si vůni a chuť rostlin, neboli „esenci“, a překvapí vás, že jich existuje více než 90 různých druhů. Esenciální oleje pro pokožku se často používají v produktech přírodní péče o pokožku a mohou obsahovat báječné vůně levandule, santalového dřeva, bergamotu, růže, ylang-ylangu, jasmínu, citronu a mnoha dalších rostlin. Mají i ostatní blahodárné účinky – uklidňující nebo povzbuzující. Esenciální oleje můžete také používat ke zlepšení kvality vašeho spánku.

Grep

Víme, že trocha cukru dokáže z kyselého grapefruitu udělat báječnou snídani, ale grep toho může nabídnout ještě mnohem víc. Jeho esenciální olej se získává z kůry a používá se v mnoha produktech péče o pokožku. Grep má mnoho pozitivních vlastností: má vysoký obsah živin a zároveň antioxidační účinky. Grep se rovněž používá v produktech díky své lahodné vůni.

Med

Včely bzučí okolo nás na pikniku a víme, že bez jejich píle by květy rostlin nikdy nevykvetly do kouzelných barev. A také vyrábějí med, o kterém víme už od počátků lidské historie. Přestože dnes si ho vychutnáváme v čaji a vůně medu je sladká a lahodná, med má další blahodárné účinky na naše zdraví.

Honey

They buzz around us on picnics and we know they’re essential for creating the magical colours of flowers. And they also make honey, which has been around for at least as long as recorded history. Even though today it’s great in tea and the honey scent is sweet and delicious, there are other honey health benefits. Honey for skin is also used for its antioxidant, antibacterial and anti-inflammatory properties.

Jasmín

Jasmínová vůně je výrazná a když se line vzduchem, je skoro až nakažlivá. Jasmín je tak ikonický, že je dokonce považován za národní symbol několika zemí. Jasmín má nádhernou vůni, která se často používá v jasmínovém sprchovém gelu a jasmínovém mýdle. Jasmínový olej bývá využíván v přírodní péči o pokožku.

Levandule

Zbožňujeme fialové květy levandule a její vůni. Je to skutečný prožitek pro naše smysly. Její esenciální oleje se používaly už ve starověkém Egyptě. Má tolik využití a pozitivních účinků: pro spánek, pro pleť a často se používá v levandulovém sprchovém gelu a levandulovém mýdlu na ruce. Tento skvělý olej může také pomáhá čistit pokožku. Je to silný antioxidant.

Limetka

Používá se při vaření a také se přidává do ginu s tonikem. Ale prostá limetka toho svede mnohem více. Arabští obchodníci převezli limetky a citrony z Indie do zemí východního Středomoří a Afriky kolem roku 1000 př. n. l. Mají v sobě také spoustu živin – obsahují velké množství vitaminu C, antioxidantů a ostatních živin. Mají řadu blahodárných účinků, jako je posilování imunity a podporování zdraví vaší pokožky prostřednictvím svých silných antioxidantů.

Makadamové ořechy

Jemné, máslovité chuti a krémové konzistenci makadamových ořechů se jen tak něco nevyrovná. Milujeme je ve všech podobách a kromě toho, že se skvěle hodí do našeho jídelníčku, mají mnoho dalších prospěšných účinků, což z nich dělá ideální složku pro produkty přírodní péče o pokožku, jako je makadamový sprchový gel. Makadamový olej obsahuje velké množství mastných kyselin a draslíku a díky jeho koncentraci kyseliny palmitoolejové se proslýchá, že vyhlazuje pokožku. Olej rovněž obsahuje antioxidanty, které mohou napomáhat obnově vašich vlasů po vystavení znečišťujícím látkám obsaženým ve vzduchu.

Hořčík

Naše těla jsou fascinující stroje a využívají účinky hořčíku k udržování zdraví našich těl a mozků. Hořčík je čtvrtý nejhojněji zastoupený minerál v našem těle. Tento fascinující minerál se rovněž vyskytuje v přírodě. Hořčík má řadu blahodárných účinků: působí pozitivně na pokožku, na spánek a na stres, a proto se používá v produktech, jako je mýdlo s hořčíkem. Pokud ho v těle nemáte dostatek, vaší kůži může chybět elasticita a může být sušší.

Mango

Mango bývá označováno jako ovoce bohů a my nemůžeme než souhlasit. Jeho šťavnatá, sladká dužina je dar z nebes a pěstuje se již více než 4000 let. Mango a jeho živiny mají také prospěšné účinky na zdraví, kdy pomáhají zlepšovat imunitu, zdraví zažívacího traktu a zraku. Také obsahuje antioxidanty, které chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály. Má i vysoký obsah vitaminu C, který přispívá ke zdraví vašich vlasů a kůže, protože právě tento vitamin hraje důležitou úlohu ve vytváření kolagenu. Také proto na něj můžete narazit v produktech péče o pokožku, jako je sprchový gel s mangem.

Mléko

O sklence horkého mléka před spaním se ví už odpradávna, že dokáže zahnat leckterý neduh. A možná to zabere i u vás. Obsahuje spoustu živin a víme, že se používá k výrobě nejrůznějších potravin, například sýrů, smetany, másla a jogurtů. Mléko má také prospěšné účinky na kůži kdy pomáhá odstraňovat mrtvé kožní buňky a podporovat růst nových buněk. Proto se občas používá v mléčných mýdlech.

Máta

Víme, že máta může mít mnoho podob a na její chladivý a zklidňující účinek nedáme dopustit. Tato osvěžující bylinka toho však v sobě skrývá mnohem víc a proto se také nanáší na pokožku nebo inhaluje. Často na ni narazíte v produktech péče o pokožku, jako je mátový sprchový gel nebo mátové mýdlo. Obsahuje látku, která dokáže zklidnit vaši pokožku, a protože obsahuje i vitamin A, může posílit kožní tkáň a dokonce snížit její mastnotu.

Olivy

Určitě víte, že spousta receptů začíná lžící olivového oleje a všichni víme, jak je zdravý. Ale olivový olej má zároveň řadu dalších blahodárných účinků a proto se také používá v produktech péče o pokožku, jako je olivový sprchový gel a olivové mýdlo. Olivový olej je antioxidant, který působí na volné radikály a potenciálně může předcházet předčasnému stárnutí. Olej má vysoký obsah vitamínu A, D, E a K, které pomáhají v péči o zdravou kůži. Možná také víte, že olivový olej se často používá ke zvlhčení a zjemnění pokožky.

Orchidej

Podle náš není krásnější a voňavější květiny, než je orchidej. Kromě toho jsou jejich oleje ideální pro produkty péče o pokožku, protože nabízí řadu blahodárných účinků. Olej obsahuje vápník, hořčík a zinek a všechny tyto látky působí prospěšně na vaši pokožku. Navíc vaši pokožku zvlhčuje a zklidňuje.

Palmové ovoce

Olejová palma pochází ze západní a jihozápadní Afriky a používáme ji už téměř 5000 let. Její olej používáme při výrobě mnoha potravin a v produktech péče o pokožku, protože obsahuje antioxidanty a má zvlhčující účinky pro vaši pokožku.

Pivoňka

Pivoňky se mohou pyšnit fascinující historií plnou příběhů, které pojednávají o tom, jak získaly své jméno. Jeden z nich pochází z řecké mytologie. Jedná se o mýtus, ve kterém Zeus zachránil Paeonovi život tím, že ho proměnil v krásnou květinu – pivoňku. Pivoňky jsou krásné, voňavé, kvetoucí rostliny, které existují v mnoha barvách. Díky svým silným antioxidačním účinkům se už po staletí používají v čínské medicíně.

Granátové jablko

Semínka granátového jablka připomínají malé rubíny, které se odlupují z jeho vnitřní slupky. Také víme, že granátové jablko je jedno z nejzdravějších druhů ovoce na světě. Granátové jablko má mnoho blahodárných účinků a lze ho použít i na pokožku. Toto ovoce obsahuje silné antioxidační živiny. Granátové jablko má mnoho využití na pokožku, například potenciální účinky proti známkám stárnutí.

Malina

Jsme si jistí, že zbožňujete horké maliny nebo malinovou marmeládu v dezertech. Nejen, že skvěle chutnají, mají také nádhernou vůni. Maliny mají spoustu živin a jsou výborným zdrojem vlákniny. Mají silné antioxidační účinky, pomocí kterých mohou pomáhat snižovat známky stárnutí tím, že bojují proti volným radikálům v těle. Mají také vysoký obsah vitaminu C, který je pro zdravou kůži nepostradatelný. Jejich nádhernou přírodní vůni si můžete vychutnat v malinovém sprchovém gelu a malinovém mýdle.

Růžový olej

Růže hrají důležitou roli v našich životech již odpradávna. Píší se o nich i básně. Známe je především díky jejich nádherné vůni, kterou můžete objevit v mýdle s růžovým olejem. Růžový olej má rovněž mnoho blahodárných účinků na pokožku. Olej z této báječné květiny je známý tím, že hydratuje a vyživuje.

Mořská sůl

Všichni víme, že život bez špetky soli by byl mdlý a nevýrazný. Kromě toho, že dodává jídlu skvělou chuť, má mořská sůl mnoho dalších pozitivních účinků, například působí blahodárně na pokožku. Mořská a běžná sůl se liší. Mořská sůl je bohatá na hořčík, vápník, sodík a draslík. Mořská sůl může pomoci vaší pokožce zadržovat vlhkost, vyrovnávat tvorbu kožního mazu a přirozeně ji exfoliovat. Proto se často používá v produktech péče o pleť, jako je sprchový gel s mořskou solí a mýdlo s mořskou solí.

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

OBJEVTE VÍCE

Spojte se s přírodou

Přečtěte si více

Vůně a složky

Přečtěte si více