Vůně a složky

Přírodní složky pro zdravý spánek

ÚVOD

 

Problémy se spánkem, nespavost a špatné spánkové návyky mohou mít několik dalších negativních dopadů na vaše zdraví a pohodu. Naše tipy pro spánek vám odhalí, jak můžete s pomocí přírody dosáhnout lepšího spánku. 

 

Každý z nás v určitou životní fázi zažije problémy se spánkem, které se mohou projevovat ve formě potíží s usínáním nebo častým probouzením během noci. Většinou tyto potíže netrvají dlouho, ale když přerostou v trvalý problém, můžete začít trpět nespavostí. Existuje spousta příčin poruch spánku a naštěstí i způsobů, jak je léčit. Čtěte dál a dozvíte se o těchto poruchách více a získáte tipy, jak si s nimi poradit.

 

Co je to nespavost?

 

Problémy se spánkem bývají často označovány jako nespavost. Je možné, že trpíte nespavostí, pokud pravidelně:

  • Máte potíže s usínáním nebo se často budíte
  • Brzy se budíte a nemůžete znovu usnout
  • Cítíte se po probuzení unavení
  • Špatně se vám usíná během dne, i když jste unavení
  • Během dne se cítíte unavení a podráždění
  • Máte problém se během dne soustředit kvůli nedostatku spánku

Příčiny poruch spánku

 

Existuje několik důvodů, proč se u vás mohou objevovat problémy se spánkem. Může je způsobovat stres, úzkost nebo deprese, hluk, horko nebo zima v místnosti, nepohodlná postel, alkohol, kofein nebo nikotin, časový posun (z cestování letadlem), práce na směny nebo zdravotní potíže, jako je artritida nebo bolesti zad. Pokud máte problémy se spánkem, budete muset zjistit, co je způsobuje, abyste mohli podniknout správné kroky k lepšímu spánku.

Jak řešit problémy se spánkem

 

Pokud máte problémy se spánkem, můžete toho naštěstí podniknout poměrně dost, aby se vám spalo lépe. Zde uvádíme několik účinných tipů, jak vyzrát na problémy se spánkem:

Obraťte se k přírodě

Existují přírodní cesty, které vám pomohou k lepšímu spánku. Mezi ty se řadí používání esenciálního oleje ke spánku, například levandulového, který si můžete aplikovat na polštář. Také se pokuste alespoň hodinu před spaním odpočívat. Zkuste si dopřát relaxační koupel s produkty, které obsahují esenciální oleje, jako je Palmolive Wellness Balance – sprchový gel s výtažkem z konopného semene a esenciálních olejů.

Nebo vyzkoušejte sprchový gel s levandulí Palmolive Memories of Nature Sunset Relax.

Spánková hygiena

Snažte si vytvořit dobré spánkové návyky tím, že budete usínat a budit se každý den ve stejnou dobu. Vyhýbejte se kofeinu před spaním a omezte množství času, které strávíte v posteli, když nespíte. Před spaním byste se také měli snažit omezit čas strávený před obrazovkou, například při sledování televize a používání telefonu, protože bylo prokázáno, že to způsobuje problémy se spánkem ovlivňováním vaší schopnosti usnout a snižováním množství a kvality vašeho spánku.

Světlo

Světlo ve vašem pokoji může také způsobovat problémy se spánkem. Ujistěte se, že ve vašem pokoji je temno a ticho, když jdete spát. Vyzkoušejte zatemňovací závěsy nebo žaluzie, které zabraňují průchodu světla a používejte masku přes oči a špunty do uší.

Pohyb

Pravidelný pohyb vám pomůže vypořádat se s problémy se spánkem, ačkoliv je ideální ho provozovat alespoň 4 hodiny před spaním.

Pohodlí

Ujistěte se, že máte vhodnou matraci a polštáře, které jsou pohodlné a poskytují vašemu tělo správnou oporu. Můžete také použít esenciální oleje určené ke spaní, například levandulový olej, který nanesete na polštář. Pár kapek dokáže divy.

Pobavte se s odborníkem

Pokud jste již vyzkoušeli přírodní cesty v boji proti problémům se spánkem a stále se s nimi potýkáte, vyhledejte odbornou pomoc u svého lékárníka nebo doktora.

Palmolive Naturals

PALMOLIVE AROMA MOMENTS

 

OBJEVTE VÍCE

Spojte se s přírodou

Přečtěte si více

Vůně a složky

Přečtěte si více